Znacie rowery CUBE? Testy marki CUBE.

Rowery CUBE

Znacie rowery CUBE?

Pomysłodawcą i założycielem marki jest Marcus Purner. Ojciec Marcusa zajmował się produkcją mebli, stąd jego dryg do konstruowania i budowania czegoś nowego. Tak w 1993 roku w Waldershof (południowa bawaria) powstała marka i jej pierwsze rowery CUBE.

CUBE dzisiaj, to produkcja i sprzedaż ponad 600 tys. rowerów CUBE rocznie, do kilku tysięcy punktów handlowych w Europie, Ameryce, Azji czy Australii.

Centrala: centrum logistyczne, produkcyjne, montażowe, testowe w dalszym ciągu znajduje się w Waldershof. Z 15m2 na których powstały pierwsze rowery CUBE, aktualnie znajduje się tam centrum logistyczne o powierzchni 42tys. m2 i buduje się kolejne.

Rowery CUBE
Rowery CUBE

Kompleks CUBE w Waldershof

W całym kompleksie CUBE, nie wolno robić zdjęć, więc niestety nie mogę Wam pokazać, jak to wygląda.

Miałem możliwość zobaczenia centrum logistycznego, którego powierzchnia to 42tys. m2. Już sama wielkość budynku robi ogromne wrażenie!

Rowery CUBE
Rowery CUBE

Cały kompleks, podzielony jest na kilka części: składowanie podzespołów, montaż, gotowe rowery.

W części montażowej pracownicy (w większości kobiety) przygotowują rowery CUBE. Każda osoba odpowiedzialna jest za inną część: jedni naciągają linki i pancerze, inni przykręcają przerzutki, manetki i inny osprzęt. Przez 8h, przez 7 dni w tygodniu wykonują tą samą czynność. Można by oszaleć, ale … firma pomyślała o tym, aby w każdym tygodniu, pracownicy zmieniali się pomiędzy wykonywanymi czynnościami, dzięki czemu praca nie jest nudna. Mężczyźni głównie jeżdżą wózkami widłowymi, ustawiając rowery CUBE w kartonach, przygotowując wysyłkę itd.

Przy wejściach do centrum logistycznego znajdują się bramki, jak na lotnisku. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Odwiedziliśmy również projektantów, którzy pracują nad kolejnymi kolekcjami rowerów CUBE.

Z ciekawostek dodam, że prototyp roweru, który powstaje na rysunku, jest następnie drukowany na drukarce 3D i poddawany wielogodzinnym testom naprężeń i obciążeń. Rowery CUBE przechodzą testy, zgodnie z normami, ale CUBE ma również swoje (dużo bardziej restrykcyjne) normy, których przestrzega.

Rowery CUBE
Rowery CUBE

Kolekcja 2019

Do Waldershof przyjechaliśmy głównie po to, żeby obejrzeć i wybrać nową kolekcję na sezon rowerowy 2019.
To, co na pewno wyróżnia rowery CUBE na rynku, to rewelacyjna kolorystyka ram, która w nowej kolekcji, jest jeszcze ciekawsza. No i oczywiście stosunek jakość/cena.
Ceny modeli MTB (górskich) zaczynają się od 1799 zł i kończą, na grubo ponad 20 tysiącach.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem lub obejrzeniem rowerów CUBE, to już dzisiaj zapraszam do sklepów 4Faces (Warszawa, Poznań, Katowice) gdzie znajdziecie szeroką ofertę rowerów i najlepsze ceny.

Testy e-rowerów (ze wspomaganiem elektrycznym do 25km/h)

Podczas pobytu, mieliśmy możliwość przetestowania rowerów e-MTB (górski elektyk), oraz e-szosa (szosowy elektryk).
Na modelu Cube Stereo Hybrid 140, wybraliśmy się na górską, techniczną trasę.
Nigdy nie jeździłem na rowerze w górach, a tym bardziej z napędem elektrycznym. Nie było to dla mnie proste zadanie.
Trasa nie należała do łatwych, przez co trochę musiałem walczyć z rowerem, ale jako nowe doświadczenie polecam każdemu!

Rowery CUBE
Rowery CUBE

Kolejnego dnia przyszedł czas na jazdę po asfalcie, ale nadal w górzystym terenie. Testowaliśmy model Cube Agree Hybrid C:62 SL Disc.
To jest dopiero jazda! Szybkość i dynamika szosy w połączeniu z elektryczną pomocą podczas górskich podjazdów. Mega!

Jedyną wadą, jest cena testowanych przez nas rowerów (5tyś euro).

Rowery CUBE
Rowery CUBE

Podsumowanie

Podsumowanie całego wyjazdu, może być tylko jedno: muszę sobie jak najszybciej kupić rower szosowy marki CUBE! 🙂